Tegoroczna edycja Nocy Naukowców przenosi się do internetu - z tej okazji pracownicy ACMiN przygotowali serię krótkometrażowych filmów prezentujących pracę i tematykę badawczą prowadzoną w naszym Centrum.

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po laboratoriach ACMiN i do wysłuchania wykładu pt. "Aerożel - materiał przyszłości" o jednym z najlżejszych materiałów na świecie oraz prezentacji "Mobilny Naukowiec - wymiana myśli i wiedzy", która przybliży metody pracy międzynarodowych zespołów badawczych. Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach 19 edycji konkursu OPUS, do finansowania zakwalifikowane zostały dwa projekty: "W kierunku absolutnej mikrokrystalografii w skaningowym mikroskopie elektronowym" (dr hab. Aimo Winkelmann) oraz "Post-perowskitowe memrystory ferroelektryczne (prof. dr hab. Konrad Szaciłowski)". Kierownikom serdecznie gratulujemy!

For English version of this post click here.

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH przygotowało dla Was wyjątkową ofertę dydaktyczną, obejmującą trzy przedmioty obieralne prowadzone w języku angielskim. Głównym elementem oferowanych przedmiotów są zajęcia praktyczne prowadzone w nowoczesnych laboratoriach ACMiN. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Uczelnianej Bazy Przedmiotów Obieralnych - szczególnie tych znajdujących się w Bloku Innowacyjnym:

• Elastyczne Aplikacje Rzeczywistości Wirtualnej
  • Inżynieria odwrotna - technologie dla przemysłu 4.0
  • Opracuj i skomercjalizuj nową technologię
  • Prototypowanie z wykorzystaniem metod przyrostowych
  • Superhydrofobowe i superhydrofilowe powierzchnie i materiały
  • Technologie kosmiczne i komercjalizacja przestrzeni kosmicznej

Zapisy na przedmioty rozpoczną się 21 września. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.cok.agh.edu.pl/ubpo/

Zachęcamy do zapoznania się z marcowym wydaniem Biuletynu AGH, w którego powstanie wkład mieli pracownicy i doktoranci ACMiN. Temat przewodni to "Węgiel niejedno ma imię" i poświęcony jest badaniom nad strukturami węglowymi prowadzonymi w naszym Centrum.

147 03 2020 okladka

Wszystkich studentów rozważających studia doktoranckie gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą aktualnych tematów prac doktorskich, które można realizować w naszym Centrum: Aktualne tematy prac doktorskich

Z przyjemnością informujemy, że Rada Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Warszawskiej nadała stopień doktora habilitowanego dr. hab. inż. Tomaszowi Tokarskiemu. Serdeczne gratulacje!

Wśród laureatów stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców znalazło się dwoje pracowników ACMiN: dr inż. Angelika Kmita i mgr inż. Wiktor Bednarczyk. Serdecznie gratulujemy!

Jest nam bardzo miło poinformować, że laureatką 15 edycji konkursu NCN SONATA została dr Sylwia Klejna! Jej projekt będzie poświęcony "Modelowaniu procesów osadzania warstw atomowych metali szlachetnych". Serdecznie gratulujemy!

W wyniku przeprowadzonych przez OKW 17 głosowań wybrano:

Do Senatu:
W grupie profesorów:
prof. dr hab. inż. Marek Przybylski

W grupie pozostałych nauczycieli akademickich:
mgr Dorota Skrynicka-Knapczyk