W imieniu dyrekcji Szkoły Doktorskiej AGH serdecznie zapraszamy pracowników AGH zainteresowanych opieką naukową nad doktorantami oraz kandydatów do Szkoły Doktorskiej AGH na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 11 czerwca (wtorek) w sali audytoryjnej ACMiN, paw. D-16, II piętro, w godz. 9.30-11.30.

W trakcie spotkania można będzie uzyskać m.in. informacje o procedurze zgłaszania zagadnień badawczych, zasadach rekrutacji do Szkoły Doktorskiej AGH, doktoratach wdrożeniowych itp.

Z satysfakcją informujemy, że laureatami ostatniej edycji konkursów NCN zostali m. in. pracownicy i doktoranci ACMiN. Grant SONATA "Układy optoelektroniczne oraz do przetwarzania informacji na podłożach elastycznych." otrzymał dr Tomasz Mazur, a granty PRELUDIUM otrzymali mgr inż. Dawid Przyczyna ("Roztwory stałe półprzewodnikowych tlenków potrójnych dla nowych struktur obliczeniowych - przełączanie rezystancyjne oraz właściwości synaptyczne") i mgr Piotr Zawal ("Optyczna modulacja efektu memrystywnego w halogenobizmutanach alkiloamoniowych"). Serdecznie gratulujemy!

Na konferencji EMAS 2019 - 16th European Workshop on Modern Developments and Applications in Microbeam Analysis 19 - 23 May 2019 (Trondheim, Norway) nasz pracownik, Grzegorz Cios, został nagrodzony "EMAS Young Scientist Award" za prezentację pod tytułem "Local tetragonality of martensite investigated by EBSD".

Autorami przedstawionych badań byli Grzegorz Cios (AGH), Aimo Winkelmann (Laser Zentrum Hannover), Gert Nolze (BAM Berlin), Tomasz Tokarski (AGH) oraz Piotr Bała (AGH).

EMAS winner

Program Fulbrighta od 60 lat wspiera współpracę polsko - amerykańską, umożliwiając studia lub realizację programu badawczego na najlepszych amerykańskich uczelniach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę 18.05.2019 r. odwiedzili namiot Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii na tegorocznej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie!

IMG 20190518 WA0006

Uprzejmie zapraszamy na seminarium naukowe pt.: "Mikroskopia elektronowa SEM, FIB, TEM - najnowsze trendy i rozwiązania", które odbędzie się w czwartek 16 maja o godz. 9:30, w Sali Audytoryjnej ACMiN AGH na II piętrze budynku D-16 (ul. Kawiory 30).

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przyznała stypendia START stu najzdolniejszym młodym naukowcom z całej Polski. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się dr inż. Kacper Pilarczyk z naszego Centrum.

W imieniu całej załogi ACMiN serdecznie gratulujemy!

Już 18 maja 2019 r. zapraszamy Państwa do namiotu nr 21, gdzie będzie można zobaczyć pokazy przygotowane przez naszych pracowników i doktorantów.
Tegoroczne hasło festiwalu to „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE, NAUKA W PRZYSZŁOŚCI”.

Finał III edycji Akademii Ciekawych Myśli i Nauk za nami! W tym roku odbyła się pod hasłem #BioSurfing, a jej motywem przewodnim były powierzchnie i materiały biomimetyczne. Podczas finału grupy projektowe zaprezentowały efekty swoich prac nad zastosowaniem materiałów w różnych dziedzinach nauki i życia.

acmin final

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowo-techniczne pt. „Obrazowanie korelacyjne: nowoczesne techniki SPM oraz SEM w Badaniach Materiałowych", które odbędzie się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii w dniach 15-17 kwietnia 2019 roku.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w seminarium prosimy o wysłanie zgłoszenia do dnia 10.04.2019 r. pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Seminarium SPM/SEM” w temacie wiadomości.

Szczegóły i program seminarium można znaleźć pod tym linkiem.