Finał III edycji Akademii Ciekawych Myśli i Nauk za nami! W tym roku odbyła się pod hasłem #BioSurfing, a jej motywem przewodnim były powierzchnie i materiały biomimetyczne. Podczas finału grupy projektowe zaprezentowały efekty swoich prac nad zastosowaniem materiałów w różnych dziedzinach nauki i życia.

acmin final

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowo-techniczne pt. „Obrazowanie korelacyjne: nowoczesne techniki SPM oraz SEM w Badaniach Materiałowych", które odbędzie się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii w dniach 15-17 kwietnia 2019 roku.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w seminarium prosimy o wysłanie zgłoszenia do dnia 10.04.2019 r. pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Seminarium SPM/SEM” w temacie wiadomości.

Szczegóły i program seminarium można znaleźć pod tym linkiem.

Wśród technologii wytwarzania nanostruktur szczególną rolę odgrywa epitaksja z wiązki molekularnej (MBE) umożliwiająca m.in. kontrolowany wzrost zarówno submonowarstwowych struktur powierzchniowych, jak i wytwarzanie monokrystalicznych układów wielowarstwowych o grubościach rzędu kilku warstw atomowych.

STM

Już 11 kwietnia o godz. 14.00 odbędzie się Finał III edycji Akademii Ciekawych Myśli i Nauk, która w tym roku odbywa się pod hasłem #BioSurfing, a jej motywem przewodnim są powierzchnie i materiały biomimetyczne. Podczas Finału grupy projektowe zaprezentują efekty swoich prac nad zastosowaniem materiałów w różnych dziedzinach nauki i życia.

acmin final foto

Dział Współpracy z Zagranicą AGH serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dziesiątej edycji wydarzenia International Day, które odbędzie się 28 lutego 2019 r. w budynku A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. International Day to wydarzenie mające na celu wypromowanie i rozpowszechnienie wśród studentów i pracowników AGH programów stypendialnych umożliwiających wyjazdy zagraniczne na studia,praktyki, jak również staże naukowe. Tegoroczna edycja International Day powiązana jest z obchodami 20-lecia programu Erasmus w AGH.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia: http://www.iday.agh.edu.pl/

Jest nam miło poinformować, że system do nanoszenia cienkich warstw i nanocząstek został rozbudowany o nowe źródło magnetronowe, które umożliwia nanoszenie cienkich warstw metali i związków metali o kontrolowanym składzie chemicznym i grubości.NPs deposition

W ramach tegorocznej Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom udało się pobić nowy rekord:

akcja sos 2018 podsumowanie

Nasza niewielka ACMiN-owa cegiełka w tym wszystkim stanowiła następującą część:

Kartka wiateczna 1

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, radości i spokoju, a w Nowym Roku 2019 spełnienia marzeń i wielu sukcesów - zarówno tych osobistych, jak i zawodowych - życzą Pracownicy Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz Kolega, dr inż. Grzegorz Szwachta, został wyróżniony w konkursie „Skomplikowane i proste" organizowanym przez Forum Akademickie pod patronatem MNiSW.

Wyróżnienie zostało przyznane za artykuł "Autostrada dla prądu", opisujący badania nad wytwarzaniem cienkich warstw z materiałów nadprzewodzących, które mogą posłużyć do transportu prądu elektrycznego na duże odległości bez strat związanych z oporem.

Serdecznie gratulujemy!

W Naszym Centrum działa kwadrupolowy spektrometr mas HPR-20 R&D (MS) sprzężony z termograwimetrem Q600 TA Instruments (TG).

hiden analytical hpr 20