Miło nam poinformować, że decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 7 listopada 2019 r. Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH otrzymało kategorię naukową A+.

acmin foto

W związku z tą decyzją Akademia Górniczo-Hutnicza stała się trzecią uczelnią w Polsce, po Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim, w której pięć podstawowych jednostek organizacyjnych posiada najwyższą kategorię naukową. Wyróżnienie jest tym większe, że ACMiN jest najmłodszą podstawową jednostką organizacyjną Akademii Górniczo-Hutniczej.

Pełna treść newsa znajduje się pod linkiem: Kategoria naukowa A+ dla Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH

Całej załodze ACMiN gratulujemy sukcesu!

W dniach 7-16 listopada br. odbędą się główne uroczystości „Święta Nauk Ścisłych w AGH - Dni prof. Antoniego Hoborskiego 2019”.

csm dni hoborskiego swiete nauk scislych w agh top1 cb18a735c6

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii poszukuje osoby do pracy na stanowisku inżynieryjno-technicznym. Do zakresu pracy pracownika będzie należeć konserwacja sprzętu komputerowego i sieci informatycznej. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: oferta pracy.

W związku z ogłoszonym konkursem na stanowisko doktoranta stypendysty w projekcie NCN SONATA 2018/31/D/ST5/02813 „Układy optoelektroniczne oraz do przetwarzania informacji na podłożach elastycznych” komisja stypendialna na podstawie oceny wniosków wybrała pana Łukasza Mazura. Gratulujemy!

W dniach 25-27.09.2019 r. w ACMiN odbyła się XLVII Szkoła Inżynierii Materiałowej. W ramach konferencji uczestnicy mieli możliwość przedstawienia wyników swoich badań w dziedzinie inżynierii materiałowej.

W ramach tegorocznej Nocy Naukowców (27.09.2019 r.) zaplanowano szereg efektownych eksperymentów chemicznych oraz fizycznych związanych z tematyką kulinarną. Uczestnicy pokazów będą mieli okazję zobaczyć, w jaki przyrządzamy dania z „probówki” i spróbować, jak smakują. Pokażemy, że nauka również może być lekkostrawna, a jedzenie, które przygotujemy, to nie tylko sama chemia.
Wykład zatytułowany „Aerożel – materiał przyszłości” przybliży słuchaczom tajniki otrzymywania jednego z najbardziej niezwykłych materiałów, który składa się przede wszystkim z powietrza.

Terminy pokazów: 18:00, 19:00, 20:00 (obecnie lista miejsc jest wyczerpana).

Wykład „Aerożel – materiał przyszłości”: 18:15, 19:15.

Nie mogło zabraknąć nas na Kongresie Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie, który odbywał się 16 września br. w Krakowie w Auditorium Maximum UJ.

W ramach prowadzonych w naszym Centrum projektów naukowych NCN możemy sfinansować stypendium naukowe dla osoby posiadającej status doktoranta – na okres maksymalnie 24 miesięcy.
Zapraszamy zainteresowane osoby do składania ofert. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo pod adresem: http://ncn.gov.pl/baza-ofert/?akcja=wyswietl&id=181044.

45. Zjazd Fizyków Polskich odbędzie się w Krakowie w dniach 13-18 września 2019 roku. Tradycja spotkań polskich fizyków została zapoczątkowana w 1920 roku w Warszawie podczas Zjazdu Założycielskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego, a tegoroczna edycja ma specjalne znaczenie dla AGH.

Uprzejmie zapraszamy na bezpłatne warsztaty naukowe pt.: "Badania materiałów w skali nano i mikro", które odbędą się w dniach 5-6 września w ACMiN AGH (budynek D-16, ul. Kawiory 30). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązuje rejestracja. Jest ona możliwa poprzez stronę  internetową: https://technolutions.pl/warszaty-iv-edycja/

Link do plakatu dotyczącego wydarzenia.