Events Calendar

Seminarium ACMiN: "AGH, ACMiN i jego pracownicy vs. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce"
Thursday, 28. February 2019, 14:00 - 16:00

Uprzejmie zapraszamy na Środowiskowe Seminarium Fizyki Ciała Stałego i Seminarium ACMiN, które odbędzie się w czwartek 28 lutego 2019 r. o godz. 14.00 w Sali Audytoryjnej ACMiN AGH na II piętrze budynku D-16 (ul. Kawiory 30).

Referat pod tytułem "AGH, ACMiN i jego pracownicy vs. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce" wygłosi prof. dr hab. Marek Przybylski (Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH, Kraków).

Streszczenie:

W wystąpieniu omówię to co mówi nowa ustawa „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” (i „Przepisy wprowadzające ustawę”), i co już bezpośrednio wpływa na życie uczelni i jej pracowników. Powiem o literze i duchu ustawy, i jej odbiorze w środowisku akademickim. Powiem o zmianach w naszej Uczelni już zasygnalizowanych w toku toczącej się dyskusji, o tym co możemy, a co musimy zrobić. Powiem o już obowiązujących rozporządzeniach wykonawczych Ministra, i o tych, które pewno niedługo się ukażą. W szczególności, jako przykład, omówię konkretne skutki ustawy i rozporządzeń dla pracowników Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH w latach 2019-2020 i później.

Location : Sala Audytoryjna ACMiN AGH (1.02A), na II piętrze pawilonu D-16 (ul. Kawiory 30).